Odzież robocza damska - najbardziej popularne rodzaje

13-07-2020
Odzież robocza damska - najbardziej popularne rodzaje
Dobra odzież robocza powinna skutecznie chronić prywatne ubranie pracowniczki lub sama w sobie stanowić kompleksowy strój do pracy. Nowoczesne rozwiązania doskonale znoszą różnorodne warunki atmosferyczne i stanowią barierę, dzięki której ubranie znajdujące się pod spodem nie ulega zniszczeniu i zabrudzeniu. Producenci prześcigają się w proponowaniu wariantów, które nie tylko spełniają najważniejsze wymogi związane z odzieżą roboczą, ale też prezentują się schludnie. W dzisiejszym artykule podajemy kilka najpopularniejszych elementów ubrań roboczych damskich.


Dobra odzież robocza powinna skutecznie chronić prywatne ubranie pracowniczki lub sama w sobie stanowić kompleksowy strój do pracy. Nowoczesne rozwiązania doskonale znoszą różnorodne warunki atmosferyczne i stanowią barierę, dzięki której ubranie znajdujące się pod spodem nie ulega zniszczeniu i zabrudzeniu. Producenci prześcigają się w proponowaniu wariantów, które nie tylko spełniają najważniejsze wymogi związane z odzieżą roboczą, ale też prezentują się schludnie. W dzisiejszym artykule podajemy kilka najpopularniejszych elementów
ubrań roboczych damskich.

 

Odzież ochronna damska - funkcjonalne kamizelki

Trudno szukać bardziej uniwersalnego wariantu odzieży ochronnej roboczej damskiej. Największą siłą kamizelek jest ich uniwersalność. Cienkie kamizelki czasem wykorzystywane są tylko po to, żeby ochronić ubranie l/lub ułatwić przechowywanie rzeczy, które pracowniczka powinna mieć pod ręką podczas pracy. Grubsze modele, w tym te mocno ocieplane, są nieocenione, gdy obowiązki wykonujemy w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Nierzadko używane są przez osoby, które priorytetowo traktują możliwość swobodnego wykonywania ruchów. Na niektórych stanowiskach jest to szczególnie ważne, a ciepła kurtka mogłaby utrudnić pracę. Niektórym pracowniczkom do gustu może przypaść kamizelka z kapturem, chroniąca głowę przed zimnem i deszczem.

 

Mówiąc o kamizelkach ochronnych damskich, nie sposób nie wspomnieć o rozwiązaniach zwiększających widoczność. Mogą to być warianty zarówno bardzo cienkie, jak i ocieplane. Przeważnie cały taki element garderoby wykonany jest z materiałów, który łatwo jest dostrzec, również z daleka. Dodatkowo kamizelki wyposażone są w odblaskowe pasy, odbijające światło.


kobieta w ogrodniczkach

Kurtki robocze damskie


W ocieplanych wariantach znaleźć można specjalne powłoki, uniemożliwiające przedostawanie się wiatru do ciała. Oprócz tego takie produkty zaopatrzono w nowoczesne wyściółki, podszewki oraz warstwy polarowe. Kurtki damskie chroniące przed mrozem często są zapinane nie tylko na zamek - posiadają też dodatkowe zapięcie na rzepy. Takie rozwiązanie również wpływa na utrzymanie właściwej ciepłoty ciała. Wcześniej wspomniane parametry wyrobu doskonale spełnia np. model damskiej kurtki ocieplanej TREEFROG. Ogromną popularnością cieszą się też lżejsze kurtki. Modele wiosenne doskonale chronią przed deszczem. Niektóre posiadają wypinany polar, co pozwala dopasować kurtkę do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.


Spodnie robocze damskie


W tej szerokiej kategorii znaleźć można zarówno spodnie krótkie, długie, jak i funkcjonalne ogrodniczki. Ten ostatni wariant to bardzo wygodne rozwiązanie, bo pod takie ubranie można założyć dowolną bluzkę lub t-shirt. Pozostałe, bardziej klasyczne wersje spodni, przedstawiają sobą ogromne zróżnicowanie. Producenci zadbali o to, żeby panie mogły wybierać z kroju standardowego oraz o podwyższonym stanie. Niektóre modele wzbogacone zostały w gumowe wszywki, pozwalające na nieskrępowane wykonywanie ruchów.


Odzież ochronna robocza damska posiada podobne zabezpieczenia i rozwiązania, co odzież męska. W spodniach znajdziemy więc

- specjalne wzmocnienia, chroniące przed przedarciem się materiału;

- różnorodne warianty kolorystyczne;

- wielofunkcyjne kieszenie.


Ich wybór zawsze powinien być bezpośrednio powiązany z zajmowanym stanowiskiem. Ciekawym rozwiązaniem są spódnice robocze. Przykładem takiego wariantu jest model Yowie. To dość oryginalny element damskiej odzieży roboczej. Nie krępuje ruchów oraz posiada przydatne kieszonki - większa pomieści przybory potrzebne podczas wykonywania pracy, mniejsza idealnie sprawdzi się do przechowywania telefonu komórkowego. Tak jak inne ubrania robocze, tak również spódnica Yowie jest łatwa w utrzymaniu i nie sprawia problemów podczas konserwacji.


Tuniki, fartuchy i koszulki polo


Z pierwszy rodzajem odzieży można często spotkać się w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, gabinetach medycyny estetycznej oraz w pozostałych placówkach medycznych. W większości przypadków takie tuniki są dopasowane do kobiecej figury i lekko zwężają się w talii. Najpopularniejsze kolory takiej garderoby to biel, błękit i granat, chociaż producenci coraz częściej zaskakują mniej oczywistymi wariantami. Fartuchy z kolei wykorzystywane są często przez panie pracujące w służbie zdrowia: w szpitalach i prywatnych gabinetach lekarskich. Lekarska odmiana fartucha posiada kieszeń na klatce piersiowej, do której można włożyć stetoskop. W tym miejscu warto wspomnieć również o fartuchach spożywczych, wykorzystywanych do prac np. w zakładach przetwórstwa mięsnego. Na tle takich rozwiązań odznacza się klasyczna damska koszulka polo, bo można nosić ją z powodzeniem również poza miejscem pracy. Kilka wariantów kolorystycznych koszulek polo pozwala wyposażyć pracowniczki w odzież przypisaną do konkretnego stanowiska pracy.


Ogromny wybór odzieży ochronnej damskiej sprawia, że dobranie idealnego wariantu, odpowiadającego potrzebom stanowiska pracy, jest ułatwione. Nowoczesne kroje, różnorodne wersje kolorystyczne, a czasem również ciekawe wzornictwo udowadniają, że odzież robocza damska może być nie tylko funkcjonalna, ale też i modna.Przeczytaj także:
- odzież ochronna damska
- nadruki na odzież
- buty robocze